вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane sztachety drewniane ekspresowo się zużywają i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się rozpocząć od właściwego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego zależy wynik końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz ozdoby sztachet z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten gatunek ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji wskutek tego służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий